FreeWebSubmission.com Suudi Arabistan'da, özel çalışanların maaşları% 40 düşürüldü

Suudi Arabistan'da, özel çalışanların maaşları% 40 düşürüldü

Riyad (Urduca Noktası Son Gazetesi - 5 Mayıs 2020) Suudi Arabistan'da yaşayan ve çoğu özel sektörde olan milyonlarca Pakistanlı var. Suudi hükümetinin tüm özel sektör çalışanları için kötü haberleri var. Suudi gazetesi Al-Sharq Al-Awsat'a göre, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanlığı, özel sektör şirketlerine korona virüsünün neden olduğu ekonomik kriz nedeniyle çalışanlarının maaşlarını% 40'a kadar azaltma seçeneği verildiğini açıkladı. .
Gazete, Çalışma ve Sosyal Refah Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın yazılı bir kopyasını aldığını iddia ediyor. Bu durumda, iş kanunları değiştirilmiştir.


Bundan sonra herhangi bir şirket veya şirket sahibi, çalışanlarına altı aylık maaşını% 40 kesinti ile ödeme seçeneğine sahip olacaktır.

Bu altı aylık süreden sonra, çalışanlarını derhal işten çıkarabilecekler. Maaşı kesilecek olan çalışanlar da çalışma saatlerini azaltacaktır. Maaşlarını ödemek için yardım paketi kapsamında devlet tarafından mali yardım verilen veya devlet vergilerinden muaf tutulan şirket ve sahiplere, çalışanlarının maaşlarını azaltma yetkisi de verilmiştir.
Çalışma Bakanlığı'nın bu açıklamasında işçilerin lehine yapılan iyileştirmelerden biri, altı aydan önce işten çıkarılamayacaklarıdır. Ancak şirket maaşlarını% 40 oranında azaltabilir. Ancak, şirketler bu indirimden yararlanmadan önce, gerçekten mali sıkıntı içinde olduklarını kanıtlamak zorundadırlar. Yıllık izin verilen çalışanların maaşlarını altı ay içinde ödemeleri gerekecektir. Gazeteye göre, karar Suudi Arabistan'ın resmi gazetesi Ümmü'l-Kurey'de yayınlanır yayınlanmaz yürürlüğe girecek.

1 Comments

Post a Comment

Previous Post Next Post