FreeWebSubmission.com İki gün önce Malezya'da tutuklanan düzinelerce Pakistanlıya ne oldu? Haberler geldi

İki gün önce Malezya'da tutuklanan düzinelerce Pakistanlıya ne oldu? Haberler geldi
KUALA LUMPUR (Daily Pakistan Online): Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki ünlü Minare Şehrindeki bir göç operasyonu nedeniyle düzinelerce Pakistanlı da dahil olmak üzere 600 kadar yabancı göçmen tutuklandı. Merkezler kapatıldı.

En son raporlara göre, tutuklananlar, 45'i belgelerin incelemesinden sonra serbest bırakılırken, diğer 44'ü hala gözaltında olan 89 Pakistan uyrukluyu içeriyordu.

Raporlara göre, Pakistan Yüksek Komisyonu Malezya'nın zamanında müdahalesinin bir sonucu olarak Pakistanlıların serbest bırakılması süreci ortaya çıktı.

Bu arada Malezya'da, Birleşmiş Milletler göçmenlik yetkililerinin baskılarının göçmenleri saklanmaya zorlayabileceğini söyleyerek, korona virüsüne karşı çabaları engelleyebilecek. Birleşmiş Milletler göçmen haklarının korunmasının yanı sıra çocukların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Operasyonun, bir düzineden fazla korona virüsü vakası tespit edildikten sonra Minara Şehri 1 denilen alan kapatıldığında, Malezya makamları tarafından göçmenlere karşı yürütüldüğüne inanılıyor. Eşi ve çocukları da dahil olmak üzere insanlar tutuklandı ve kamyonlardaki gözaltı merkezine götürüldü. Tutuklananlar arasında Pakistan, Hindistan, Bangladeş ve Nepal vatandaşları sayılabilir.

Post a Comment

Previous Post Next Post