FreeWebSubmission.com Endişe verici iddia, Mekke nüfusunun% 70'inin korona virüsü bulaştığından şüpheleniliyorEndişe verici iddia, Mekke nüfusunun% 70'inin korona virüsü bulaştığından şüpheleniliyor

Mekke Mukarramah (Web Masası) Mekke nüfusunun% 70'i korona virüsü ile enfekte olabilir. Jang günlük kaynaklarına göre, virüs 2 milyon vatandaşta mevcut olabilir, şimdiye kadar ülkede 21.000'den fazla korona vakası rapor edilirken, ölüm sayısı 157'dir. En fazla vaka GCC'de bildirilmektedir.


Anonimlik şartıyla konuşan tıbbi kaynaklar, beyan edilen sayıdan daha fazla insanın koronadan muzdarip olduğunu ve Suudi Sağlık Bakanlığı'nın dava sayısının Haziran ayında artabileceğini tahmin ediyor. Hastanelerde yapılmaktaydı, ancak şimdi devlet hastanelerinde boş alan olmadığı için hastaların özel hastanelerde tedavi edilmesi gerektiği yönünde yeni talimatlar verildi.


Suudi Arabistan, Corona'ya karşı bir önlem olarak 2 Nisan'da Mekke ve Medine'de 24 saatlik sokağa çıkma yasağı ilan etti ve sokağa çıkma yasağı 26 Nisan'da rahatladı, ancak Mekke'de yaptırımlar sürüyor. Bir kaynak, vaka sayısı% 20 artarsa, ülkenin diğer bölgelerinde (valilikler) de tam bir kilitlenme ilan edilebileceğini söyledi.

Kaynak, Cidde'de yeni bir 500 yataklı hastane kurulduğunu ve artan sayıda sorunla başa çıkmak için iki hastane daha kurulduğunu söyledi. Bin Faisal al-Saud, virüsün yaygın bir şekilde yayıldığını bildirmiştir.
New York Times'taki bir rapora yanıt olarak, kraliyet ailesinin 150 üyesinin korona virüsüne sahip olduğunu ve gerçek sayının sadece 20 olduğunu söyledi.

Post a Comment

Previous Post Next Post