FreeWebSubmission.com BAE'de 24 saat içinde 462 korona daha teşhis edildi Ülkedeki toplam Corona kurbanı sayısı 15.192'ye, geri kazanılan hasta sayısı 3.153'e ulaştı.


BAE'de 24 saat içinde 462 korona daha teşhis edildi Ülkedeki toplam Corona kurbanı sayısı 15.192'ye, geri kazanılan hasta sayısı 3.153'e ulaştı.
Son 24 saat içinde 462 kişinin Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki korona virüsüyle enfekte olduğu doğrulandı ve ülkede korona ile enfekte olan toplam insan sayısı 15.192'ye ulaştı. Sağlık Bakanlığı'na göre, dün 187 hasta Corona'dan iyileşti ve Corona'dan iyileşen toplam kişi sayısını 3.153'e getirdi.
Sağlık Bakanlığı Pazartesi günü 9 hastanın Corona'nın elinde öldüğünü, ülkede 146 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. BAE'de 28.000'den fazla kişi korona için test edildi. Öte yandan, iki gün önce, Birleşik Arap Emirlikleri başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan, Dubai Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum'un yöneticisi, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan, Yerliler ve yabancılar için iyi haber, Emirates Tıp Merkezi'nde korona virüsünün başarılı bir şekilde tedavi edilmesinin başarılı olmasıdır.

Abu Dabi'deki Kök Hücre Merkezi'ndeki bir doktor ve araştırmacı ekibi, kök hücreleri yoluyla koronaları yok etmenin bir yolunu keşfetti. Bu yöntemde, çelik hücreler hastanın koronadan çıkarılır ve aktive edilir ve hastaya geri aktarılır, bu da hastanın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bu eşsiz tedavi, hepsi tedavi edilen 73 hasta üzerinde test edilmiştir. Hastanın kanından alınan kök hücreler burun yoluyla akciğerlere taşınır.Bu tedavi sayesinde akciğerlerde yeni hücreler oluşur ve yeni korona virüsleri önlenir. Ayrıca sağlıklı hücrelere daha fazla zarar vermesini önler.

BAE Şefi Şeyh Halife bin Zayed, BAE halkına ve göçmenlere, Abu Dabi Kök Hücre doktorları, araştırmacıları ve diğer personelin Corona tedavisinde kaydettiği önemli ilerleme için teşekkür etti. Bu tedavinin, tüm dünyaya yayılmış Corona salgını ortadan kaldırılmasında uzun bir yol kat edeceğini söyledi.

Post a Comment

Previous Post Next Post