FreeWebSubmission.com Babar Azam ODI kaptanlığını devraldı

Babar Azam ODI kaptanlığını devraldı


Babar Azam ODI kaptanlığını devraldı

Pakistan Kriket Kurulu, T20'den sonra ODI'lara milli takımın kaptanı olarak vekil Babar Azam'ı atadı.
PCB tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir açıklamaya göre, 2020-21 sezonu için Ulusal Testlerde Azhar Ali'ye liderlik yapılırken, Babar Azam'a T20 ve ODI ekiplerinin liderliği verildi.
PCB, sezon için 18 oyunculu bir merkezi sözleşme açıkladı. Naseem Shah ve Iftikhar Ahmed de 1 Temmuz'dan itibaren yürürlükte olan merkezi sözleşmeye dahil edilirken, Haider Ali, Haris Rauf ve Mohammad Hasnain yeni oluşan Gelişen Oyuncular kategorisindedir.Yönetim kuruluna göre, merkezi sözleşme yapılırken, oyuncuların geçmiş performansları gözden geçirilmiş ve gelecek 12 ay içinde planlanan maçların formatı ve sayısı dikkate alınmıştır.

Pakistan kriket takımının baş seçici ve baş antrenörü Misbah-ul-Haq, Haider Ali, Haris Rauf ve Mohammad Hasnain için yeni bir kategori önerisini dikkate aldığı için PCB başkanına minnettar olduğunu söyledi.

Geleceğe hazırlanmak için bir stratejinin parçası olduğunu da sözlerine ekledi.
Baş seçici, Azhar Ali ve Babar Azam'ı kaptanlıklarını genişlettiği için tebrik ettiğini söyledi.
Bu oyuncuların takımdaki rollerini netleştireceğinden kesinlikle iyi bir karar olduğunu söyledi ve bu da oyunlarını iyileştirme şansı verecek. "Eminim her iki oyuncu da gelecek için daha iyi plan yapacak."Misbah-ul-Haq, seçicilerin hızlı çanak çömlekçiler Muhammed Amir, Wahab Riaz ve Hassan Ali'ye hızlı sözleşmeler yapmama konusunda zor bir karar verdiklerini, ancak Hassan Ali geçen sezon maçların çoğuna Mohammad Amir ve Wahab sırasında yaralanmalara katılmadığını söyledi. Bu karar, Riyad'ın sınırlı kriket stiline odaklandığını duyurmasının ardından doğrudur.

Post a Comment

Previous Post Next Post